III Lubelski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej - "Lublin 2009"

Dnia 7 marca 2009 roku Kadra programowa PTTK wyruszyła w „nieznane”. Zgodnie z informacją umieszczoną w regulaminie „trasę niespodziankę” znają tylko koledzy prowadzący: Tadeusz Mokiejewski i Leszek Warowny, a na mecie jak zwykle czeka kwatermistrz Zlotu kol. Zdzisław Rydz z gorącą herbatą w gościnnym lokalu na Zalewem „Zemborzyckim” – „Graf Marina”. Trasa była krótka - około 9 km. Prowadziła z Os. Widok – las „Stary Gaj” – Rez. „Stasin”- Zemborzyce Podleśne – OW. „Marina”. Uczestników na trasie było 20. Mieli do pokonania jeszcze leżący śnieg i błotniste drogi.

Na początek Komandor Zlotu kol. Leszek Warowny dokonał uroczystego otwarcia, przywitał uczestników z Kół i Klubów: Koło „TRASY” MPK, Klub TP „Niezależni”, Koło „KRYZA”, Klub Kolekcjonerów Krajoznawców „Chomik”, Oddział Miejski PTTK kol. Katarzyna Komisarczuk. Po krótkim wystąpieniu dokonano na tle flagi PTTK uroczystego przyjęcia ślubowania i wręczenia legitymacji:

• Przodownika Turystyki Pieszej nr 10569 oraz odznaki stopnia III kol. Małgorzacie Januszek.

Wręczenia dokonał Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejskiego w Lublinie kol. Józef Bednarczyk i Przewodniczący Komisji Turystyki Pieszej kol. Leszek Warowny. Dokonano również wręczenia wyróżnień medalem „55 lecie Komisji Turystyki Pieszej PTTK”:  kol. Leszek Warowny, Józef Bednarczyk, Jerzy Frąk, Tadeusz Mokiejewski, Jarosław Toruń, Zdzisław Rydz. Po dokonaniu dekoracji przystąpiono do dalszej części spotkania. Prowadzono dyskusję i po wyczerpaniu tematu przystąpiono do prezentacji piosenek turystycznych pod kierownictwem kol. Janusza Jabłońskiego. Tak minął czas na naszym spotkaniu. Na potwierdzenie pozostało kilka fotografii zrobionych przez uczestników Zlotu.

Kadra „III Lubelskiego Zlotu PTP”:

• Leszek Warowny – komandor Zlotu,

• Zdzisław Rydz – kwatermistrz,

• Tadeusz Mokiejewski – kierownik trasy.