IV Lubelski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej - "Lublin 2010"

Rok 2010, 13 marca. Na przystanku autobusowym „Park Bronowice” stoi grupa osób z plecaczkami i na coś czeka.... Na pewno na autobus. Ale jaki? Tylko jedna osoba wie. Jest to kierownik trasy „IV Lubelskiego Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej” Kol. Tadeusz Mokiejewski i Leszek Warowny Prowadzący bacznie obserwowali przyszłych Przodowników TP w gronie turystów członków PTTK, którzy też wzięli udział w Zlocie. Uczestnicy pokonali trasę – „Prawiedniki - Wygon - las „Dąbrowa”- Zalew Zembrzycki  - OW. „Marina” (około 9 km.). Około godz. 14:00 Piechurzy dotarli do mety, gdzie koledzy z kadry czekali w restauracji „Graf Marina”. Sala przygotowana przez kwatermistrzów kol. Janusza Skrzypka i Zdzisława Rydza. Zgodnie z ustaleniami i tradycją nastąpiło powitanie uczestników przez Komandora Zlotu. Podano gorący posiłek dla 23 osób a po jego konsumpcji przystąpiono do realizacji programu spotkania. Rozpoczęto od przyjęcia ślubowania:

• Katarzyny Gorgol oraz wręczenia legitymacji Przodownika Turystyki Pieszej nr 10568.

Dekoracji dokonali wiceprezes Oddziału Miejskiego w Lublinie kol. Józef Bednarczyk, członek Zarządu Oddziału kol. Leszka Warownego, kol. Ryszarda Bałabucha przedstawiciela Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK oraz w obecności Przodowników TP i członków PTTK. W dalszej części uhonorowano Przodowników Turystyki Pieszej medalem „55 lecia Komisji Turystyki Pieszej” kol. Halinę Byczek-Krasucką, Jerzego Zakrzewskiego, Józefa Bednarczyka i Zbigniewa Jendreja. Po  uroczystości przystąpiono do realizacji prac roboczych. Przedstawiono sprawozdanie z rocznej działalności KTP, plany na bieżący rok, wieści z ZG PTTK przekazał kolega Ryszard Bałabuch, z Oddz. Miejskiego PTTK o planowanych imprezach przekazał wiceprezes kol. Józef Bednarczyk, kol. Leszek Warowny zachęcał do zdobywania odznak turystycznych i przypominał kadrze o weryfikacji książeczek OTP dla uczestników różnych organizowanych rajdów. Pozostali uczestnicy Zlotu przekazali informacje o imprezach turystycznych w swoich Kołach i Klubach i zachęcali do uczestnictwa. Czas mijał szybko przy wspólnym śpiewaniu z udziałem niezawodnego gitarzysty Janusza Jabłońskiego - Przodownika TP i znakarza. Nieuchronnie nadeszła godzina rozstania i wszyscy uczestnicy zgodnie opuścili przyjazny lokal i udali się do swoich domów z myślą o spotkaniu za rok - BYWAJ!

Kadra „IV Lubelskiego Zlotu PTP”:

• Zdzisław Rydz – komandor Zlotu,

• Janusz Skrzypek – kwatermistrz,

• Tadeusz Mokiejewski – kierownik trasy.