V Lubelski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej - "Turka 2011"

12 marca 2011 roku spotkaliśmy się na moście w rejonie rzeki Bystrzyca, Dzielnica Kalinowszczyzna. Zgodnie z regulaminem, pieszo w nieznane, kierownictwo Zlotu poprowadziło uczestników w teren. Trasa o długości około 9 km prowadziła – Lublin/Kalinowszczyzna - Jakubowice Murowane -Wólka Lubelska – Świdniczek – Kol. Biskupie - Os. Borek. Na start przybyło 20 osób aby malowniczymi ścieżkami ruszyć nieznane. Meta, gdzie czekała gorąca herbata przygotowana przez kwatermistrza kol. Janusza Skrzypka była w lokalu o nazwie „Bella Vita” w miejscowości Turka. W sali na piętrze przygotowane były stoły oraz tradycyjnie umieszczone flagi PTTK. Grupa 28 turystów zajęła miejsca i w oczekiwaniu na otwarcie Zlotu skonsumowała gorący posiłek. Otwarcia dokonał Komandor Zlotu - Zdzisław Rydz. Przystąpiono do realizacji programu. Na początek dokonano nadania uprawnień:

• Przodownika Turystyki Pieszej stopnia III nr 10690 kol. Jerzemu Fijałkowi i przyjęcie ślubowania.

Uprawnienia wręczył kol. Józef Bednarczyk - Wiceprezes Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie oraz członek Zarządu kol. Leszek Warowny. Wręczono również odznakę

• Honorowego Przodownika Turystyki Pieszej nr 609 kol. Halinie Byczek - Krasucka przyznanej przez KTP ZG PTTK.

W dalszej części wręczono koleżankom i kolegom legitymacje z wpisanymi rozszerzeniami na inne województwa koleżankom Teresie Rymczuk i Elżbiecie Sidorowskiej z Oddziału Włodawa oraz Januszowi Skrzypkowi, Marii Łaszyca, Małgorzacie i Tadeuszowi Mokiejewskim, Januszowi Jabłońskiemu – Koło „Trasy” MPK Lublin. Na Zlocie byli reprezentanci Kół i Klubów takich jak: „Trasy” MPK, „Kryza”, „Niezależni”, Kajakowy „Ciernik”, Oddział PTTK Włodawa, Klub Kadry Górskiej, Prezes Sądu Koleżeńskiego Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie i Zasłużony Przodownik Turystyki Pieszej kol. Zbigniew Jendrej. Oczekujemy na następny w kolejności Zlot - BYWAJ!

Kadra „V Lubelskiego Zlotu PTP”:

• Zdzisław Rydz – komandor Zlotu,

• Janusz Skrzypek – kwatermistrz,

• Tadeusz Mokiejewski – kierownik trasy.