VII Lubelski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej - "Lublin 2013"

Dnia 9 marca 2013 roku na trasie Prawiedniki - Wygon - Zemborzyce - Bory - las „Dąbrowa” - Zalew Zembrzycki – Marina -Lublin/Majdan Wrotkowski - około 12 km. Grupa niestrudzonych turystów wyruszyła po ośnieżonych podmiejskich drogach Lublina. Prowadził kol. Janusz Skrzypek - kierownik trasy oraz niezawodny członek wspierający w trudnych sytuacjach Leszek Warowny. Przemarsz skończył się w granicach kompleksu leśnego „Stary Gaj” w gościnnych progach „Zajazdu pod Gwiazdami”. Obowiązki kwatermistrza Zlotu tym razem pełnił kol. Tadeusz Mokiejewski. Przygotowany lokal czekał na przyjście uczestników. Kiedy wszyscy dotarli na miejsce i zajęli miejsca okazało się, że Zlot zaszczyciło swoją obecnością 30 osób. Spotkanie otworzył komandor Zlotu kol. Zdzisław Rydz - przywitał zebranych. Komandor przekazał smutną wiadomość o tragicznej śmierci sekretarza Oddziału Miejskiego w Lublinie kol. Bogdana Kotowskiego. Zebrani uczcili zmarłego kolegę chwilą ciszy. Przystąpiono do realizacji programu Zlotu. Przedstawiono sprawozdanie za rok 2012 w którym zwrócono uwagę na pracę społeczną poszczególnych członków PTTK na rzecz turystyki. Komisja Turystyki Pieszej w ramach swoich możliwości postanowiła uhonorować dyplomami i medalami „60- lecie KTP”. Wyróżnienia otrzymali:

• Jerzy Frąk „Honorowy Przodownik Turystyki Pieszej”  PTTK nr 638 nadaną przez KTP ZG PTTK. W imieniu KTP ZG PTTK wyróżnienie wręczał kol. Leszek Warowny - członek Głównego Sądu Koleżeńskiego ZG PTTK.

Wręczono również medal okolicznościowy „60-lecie KTP” wraz z dyplomem wykonanym przez kol. Zdzisława Rydza. Dekoracji dokonali kol. Leszek Warowny i Zdzisław Rydz Przewodniczący KTP. Osoby wyróżnione to:

• Elżbieta Sidorowska, Teresa Rymczuk, Małgorzata Kończal, Piotr Żwiruk – Oddz. Włodawa, Jacek Zdenicki – SKKT/Terpentyna-Dzierzkowice.

Oddział Miejski Lublin reprezentowali: Regina Babisz, Katarzyna Komisarczuk, Halina Byczek-Krasucka, Zbigniew Begiełło, Tadeusz Mokiejewski, Janusz Skrzypek, Leszek Warowny, Janusz Jabłoński, Mariusz Adamski, Krystyna Basista, Zdzisław Rydz. Dyplomem Komisji Turystyki Pieszej O/M PTTK w Lublinie wyróżniono koleżanki i kolegów:

• Małgorzata Mokiejewska, Maria Łaszyca, Wiesław Mokiejewski, Dominik Warowny – Koło „Trasy” MPK Lublin, Jerzy Zakrzewski, Michał Wylaź – O/M PTTK Lublin, Czesław Cheliński – Koło Turystyki Kajakowej „Ciernik”, Krzysztof Perucki – Klub TP „Niezależni”, Piotr Kowalski – Klub TP „Krwinki” – Poniatowa.

Po takim miłym akcencie przystąpiono do dalszej realizacji programu Zlotu. Każdy miał możliwość przedstawienie swojej opinii i udzielenia rady czy przekazania wniosków na temat imprez, szkoleń. Kolega Leszek Warowny, jako Przewodniczący TRW OTP przedstawił statystykę weryfikacji zdobywanych odznak:  Siedmiomilowe Buty Srebrne - 1 szt., Popularna OTP - 17 szt, Mała Brązowa OTP - 8 szt, Mała Srebrna OTP - 3 szt, Mała Złota OTP - 1 szt, Za wytrwałość - 9 szt., Dla najwytrwalszych - 1 szt., inne (okolicznościowe) - 30 szt. Po słowach zachęty do zdobywania odznak i weryfikacji książeczek wycieczek OTP przystąpiono pod kierownictwem kol. Janusza Jabłońskiego do wspólnego śpiewania biesiadnych piosenek. „VII Lubelski Zlot PTP” – 2013 został zakończony i wszyscy śnieżną drogą udali się w kierunku przystanku MPK przy ulicy Janowskiej.

Kadra „VII Lubelskiego Zlotu PTP”:

• Zdzisław Rydz – komandor Zlotu,

• Tadeusz Mokiejewski – kwatermistrz,

• Janusz Skrzypek – kierownik trasy.