VIII Lubelski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej - "Garbów 2014"

Przy współpracy z Urzędem Gminy Garbów i Koła Gospodyń Wiejskich w Garbowie Komisja Turystyki Pieszej Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie dnia 8 marca 2014 roku zorganizowała VIII Lubelski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej. Na bazę wybrano restaurację „Złota Rybka” w Garbowie. Funkcję kwatermistrza przyjął kol. Michał Wylaź. Komandorem Zlotu został kol. Janusz Skrzypek a kierownikiem trasy nr I został kol. Zdzisław Rydz. Trasa piesza nr I prowadziła z miejscowości Sadurki PKP – Sadurki - Marianka Ożarowska – Ożarów - Las Ługowski - Kolonia Ługi - Garbów. Długość trasy około 12 km. Spotkanie grupy turystów miało miejsce na dworcu PKP w Lublinie. O godz.7:45 pociągiem z Lublina dojechaliśmy do miejscowości Sadurki PKP. Na stacji uczestników zapoznano z historią danej miejscowości i okolic. Podczas przemarszu w urokliwym wąwozie leśnym, zorganizowano krótki odpoczynek i złożono życzenia kol. Beacie z okazji imienin. Po wspaniałym ciastku i herbacie grupa wyruszyła w drogę do Garbowa. Tam już czekał kolega Michał Wylaź - kierownik trasy nr 2 z ciekawostkami krajoznawczo – historycznymi. Uczestnicy zwiedzili miejscowy cmentarz, kościół oraz multimedialną Izbę Pamięci Garbowa.

Gorący posiłek pobudził wszystkich do programowej dyskusji. Spotkanie nasze uświetniły występy zespołu artystycznego Koła Gospodyń Wiejskich z Garbowa i okolic. Z okazji Dnia Kobiet koledzy złożyli życzenia koleżankom oraz wręczyli bukieciki kwiatów z dedykacjami, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Garbowa. W naszym spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy pan Kazimierz Firlej i jego zastępczyni pani Małgorzata Sanaluta. Uczestnikami Zlotu byli również: Prezes Oddziału Miejskiego - kol. Andrzej Wasilewski, Wiceprezes kol. Katarzyna Komisarczuk, Prezes Sądu Koleżeńskiego - kol. Zbigniew Begiełło, Członek Głównego Sądu Koleżeńskiego ZG PTTK - kol. Leszek Warowny. Obecni byli także członkowie Kół i Klubów: Kajakowy „Ciernik”, „Trasy” MPK, „Kryza”, KTP „Niezależni”, SKKT „Ornak”, SKKT w Terpentynie - Dzierzkowice. Przedstawiono skład Zarządu O/M PTTK w Lublinie, który został wybrany w roku 2013. Podano skład Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego O/M, Komisję TP, Terenowy Referat Weryfikacyjny OTP. Przedstawiono realizację takich zadań jak: kurs Kadry Programowej PTTK (PTP, PTG, PTK itp.), kurs Znakarza Szlaków. W trakcie były przygotowania do egzaminu na rozszerzenie uprawnień PTP. Za aktywną pracę został wyróżniony: Odznaką PTTK „ORLI LOT” kol. Michał WYLAŹ, kol. Maja Mokiejewska otrzymała uprawnienia Przodownika Turystyki Pieszej III stopnia. Po wyczerpaniu porządku spotkania uczestnicy Zlotu opuścili lokal i udali się na przystanek aby wrócić do domu. „VIII Lubelski Zlot PTP” został zakończony i pozostały tylko wspomnienia z gościnnego Garbowa. Było 39 uczestników. BYWAJ!

Kadra „VIII Lubelskiego Zlotu PTP”:

• Janusz Skrzypek – komandor Zlotu,

• Michał Wylaź – kwatermistrz,

• Zdzisław Rydz – kierownik trasy - 1,

• Michał Wylaź - kierownik trasy – 2.